Idomybės apie dažus

Populiariausių pasaulyje automobilių spalvų “Top 10″:

  1. Sidabrinė – 25 procentai
  2. Juoda– 23 procentai
  3. Balta – 16 procentų
  4. Pilka – 13 procentų
  5. Mėlyna – 9 procentai
  6. Raudona– 8 procentai
  7. Ruda– 4 procentai
  8. Žalia – 1 procentas
  9. Geltona/auksinė – 1 procentas
  10. Kitos – <1 procentas

Europoje  pirmauja juoda spalva 🙂

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Naujausių tyrimų duomenimis, Vokietijos vairuotojai vis dažniau ėmė rinktis rudos spalvos automobilius, rašo portalas autobild.de. Ir tai nėra be pagrindo, sako ekspertai.

2009-aisiais metais jau nupirkta 30 tūkstančių rudos spalvos automobilių. Šiųmetinėje tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje taip pat dominavo ruda automobilių spalva.

Naujosios tendencijos įtakai turėjo reikšmės didėjantis ekologijos įsisąmoninimas: šilti, rudi tonai daugeliui pirkėjų asocijuojasi su žeme.

Kinijoje populiariųjų spalvų asociacija paskelbė automobilių spalvų tyrimo rezultatus. Pasak asociacijos specialistų, 2010 m. šioje šalyje populiariausia automobilio spalva bus oranžinė

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Prieš kelerius metus Naujojoje Zelandijoje atliktas mokslinis tyrimas parodė, kad balti ir šviesių spalvų automobiliai turi mažesnę galimybę patekti į eismo įvykį. Pasak mokslininkų, sidabrinių mašinų vairuotojams tikimybė patekti į avariją, kurioje sužalojami eismo įvykio dalyviai, perpus mažesnė nei baltų automobilių vairuotojams. Pastebėta, kad avarijos dažniau sukeliamos rudomis, juodomis ir žaliomis mašinomis.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Australijos universiteto specialistai, išstudijavę 850 tūkst. avarijų atvejų, nustatė kokie automobiliai dažniausiai patenka į autoavarijas.

Pasirodo, juodos spalvos transporto priemonės net 47 proc. dažniau patenka į autoįvykius.

Tyrimai, trukę 20 metų, taip pat atskleidė faktą, kad pačios saugiausi – auksinės, geltonos ir baltos spalvos automobiliai

Didžiausia tikimybė, patekti į avariją, jei važiuosite juoda, mėlyna, sidabrine ar raudona mašina. Nes jos sunkiai išsiskiria iš kraštovaizdžio, sunkiau pastebimos kitų eismo dalyvių esant prastam apšvietimui.

Juodi automobiliai net 13 proc. dažniau dienos metu patenka į avarijas nei balti. O švintant arba temstant rizikos faktorius didėja.

Pilki automobiliai užima antrą vietą. Po jų seka mėlyni ir raudoni.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Spalvų paradoksas: juoda – svajonė, sidabrinė – realybė

„Mainhem Auctions“ surengta apklausa parodė, jog beveik 60 procentų vairuotojų yra nepatenkinti savo automobilio spalva.

Juoda spalva buvo pati geidžiamiausia: juodo automobilio norėtų 31 procentas vyrų bei 30 procentų moterų. Statistika parodė, jog atitinkamai tik 14 bei 12 procentų apklaustųjų iš tiesų turėjo juodus automobilius.

Antra pagal geidžiamumą, sidabrinė spalva buvo, realybėje buvo pati populiariausia. Ketvirtis apklaustų vyrų bei 24 procentai moterų teigė, vairuojantys būtent tokia spalva nudažytus automobilius.

Šiais laikais vis labiau daugėja baltų automobilių, tačiau tik 6 procentai apklaustųjų sakė, jog tai – mėgstamiausia jų spalva, o tik 4 procentai vairuoja baltus automobilius.

„Spalva yra daug reiškiantis kriterijus, ypač, kai automobilis parduodamas aukcione. Tokios spalvos, kaip juoda, sidabrinė arba mėlyna (labai didelis privalumas, jei tai perlamutras), pakelia automobilio vertę. Nestandartinės arba tiesiog ryškios spalvos, galbūt ir pagyvintų gatves, tačiau naudotas toks automobilis savo vertės taip gerai neišlaikys. Ryškūs, įprasti automobiliai yra tiesiog nepakankamai populiarūs“, – teigia Craigas Mailey, „Mainhem Auctions“ marketingo vadovas.

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Moterys 41 kartą dažniau automobilį renkasi pagal spalvą

Didžiausio transporto skelbimų portalo autoplius.lt gegužės mėnesį atliktos apklausos duomenimis, ieškodamos automobilio moterys 41 kartą dažniau nei vyrai kaip pasiūlymų atrankos kriterijų pasirenka spalvą, teigiama kompanijos išplatintame pranešime spaudai.

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Automobilių dažų spalva lemia ir kuro sanaudas

Kalifornijos mokslininkai, atlikę tyrimus, pareiškė, kad šviesia spalva nudažytas automobilis sunaudos mažiau degalų, negu tamsus automobilis. Mokslininkai eksperimentui panaudojo sidabrinės ir juodos spalvos „Honda Civic” automobilius.

Eksperimentą sudarė penki, pusantros valandos trunkantys, ciklai. Iš pradžių automobiliai valandai buvo palikti kepti saulėje. Po to kiekvieno iš jų salonas, maksimaliai įjungus kondicionierių, buvo vėsinamas 30 minučių.

Eksperimentas padėjo nustatyti neskaidrių korpuso dalių atspindėjimo laipsnį. Vertinama buvo skalėje nuo 0 iki 1. Šviesaus automobilio korpusas saulę atspindėjo 0, 58o tamsaus – tik 0,05.

Tamsaus automobilio stogas buvo 25 laipsniais karštesnis negu šviesaus. Kadangi šviesaus „Honda Civic” salono temperatūra buvo 5-6 laipsniais mažesnė negu tamsaus, jo salono atvėsinimui reikėjo 13 %. mažiau enegergijos.

Eksperimento metu gauti rezultatai parodė, kad tamsų automobilį, saulę atspindintį tik 0,05, perdažius šviesia spalva, kuri saulę atspindėtų 0,35, leis kuro sąnaudas pavyktų sumažinti 1,1 proc., nes mažiau energijos naudotų kondicionierius.  Taigi, kuo daugiau spindulių atspindi automobilio korpusas, tuo mažiau kuro naudoja jo savininkas.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Apie automobilių spalvų reikšmes ir spalvų psichologiją

Renkantis automobilį, jo spalva labai svarbi. Galbūt priprasite prie jums netinkamos spalvos, bet pasąmonė kaskart neigiamai reaguos į netinkamą atspalvį. Automobilio spalva – viena iš pagrindinių jo ypatybių. Pagal spalvą bus sprendžiama apie savininką. Be to, ne su kiekvienos spalvos automobiliu žmogus atrodo vienodai gerai. Kokios spalvos tiksliausiai jus apibūdina?

Raudona spalva

Didina pasitikėjimą savimi, aktyvina seksualinę energiją, išlaisvina adrenaliną. Raudoną spalvą automobiliui dažnai renkasi pasitikintys savimi, vietą visuomenėje išsikovoję asmenys. Jie nebijo rodyti save, dažnai turi lyderio savybių.

Oranžinė spalva

Aktyvumo, optimizmo, greičio spalva. Sukuria sėkmės pojūtį. Oranžinius automobilius dažniausia vairuoja energingi, kūrybinį potencialą ir trauką gyvenimui turintys žmonės.

Geltona spalva

Ši spalva tinka naujoms idėjoms atviriems, svajojantiems, romantiškiems žmonėms. Jie lengvai įveikia visus gyvenimo sunkumus. Spalva padeda sutelkti dėmesį.

Žalia spalva

Neutrali spalva, tačiau dažniausia ją renkasi svetimos įtakos savo gyvenimui vengiantys ir naujovėmis besidomintys žmonės, kurie visada gerai apgalvoja visus „už“ ir „prieš“. Žalios spalvos automobilių vairuotojais visada galima pasitikėti. Jie patikimi ir sąžiningi.

Žydra spalva

Padeda įveikti drovumą ir baimę. Žydrus automobilius vairuoja kūrybingi, šiek tiek kitaip negu dauguma mąstantys, susikaupę ir dvasiškai išsivystę žmonės. Žydra spalva ramina ir atpalaiduoja.

Mėlyna spalva

Vysto psichinius sugebėjimus, neša raminamą energiją. Dažniausiai ją renkasi savimi nepasitikintys ir visur potekstes įžvelgiantys asmenys. Merginos mėlynas mašinas vairuoja retai. Šią spalvą sąlyginai galima priskirti vyriškomsspalvoms.

Violetinė spalva

Susidaro sumaišius energingą raudoną ir tikslo siekiančią mėlyną spalvą. Apie violetinės spalvos automobilį vairuojantį asmenį galima pasakyti, kad jis visada pasiekia užsibrėžtų tikslų, mėgsta avantiūras ir užima tam tikrą padėtį visuomenėje, nes tai – didinga spalva, visada buvusi karalių apdaruose. Kelyje violetinės spalvos automobilis vizualiai sukuria „pasitikėjimo vertą aplinką“.

Ruda spalva

Tokią spalvą renkasi konservatyvios asmenybės, pratusios viską kontroliuoti. Ruda spalva padeda vairuotojui pasitikėti savimi ir įsivaizduoti, kad jis kontroliuoja bet kokią situaciją kelyje.

Rožinė spalva

Sukuria saugumo, atsipalaidavimo jausmą. Besidžiaugiančių gyvenimu asmenų spalva, kurią dažnai renkasi geri ir nelabai patiklūs, sentimentalūs žmonės.

Balta spalva

Kitas spalvas vyrai ir moterys renkasi siekdami įvairių tikslų, o renkantis šią jų motyvacija sutampa. Dažniausiai baltos spalvos automobilius vairuoja neryžtingi, tačiau išsiskirti, pasirodyti ir taip tarsi nusikratyti savo nepilnavertiškumo norintys asmenys. Kartais jie būna romantiški ir svajokliai.

Juoda spalva

Šią spalvą renkasi garbėtroškos, norintys padaryti įspūdį žmonės. Jie nebijo rizikuoti nei kelyje, nei gyvenime. Juoda spalvą rodo vairuotojo šarmą ir polinkį į klasiką, leidžia pasijusti išskirtiniam spalvotų automobiliu sraute.

Pilka (sidabrinė) spalva

Neutraliausia ir praktiškiausia spalva. Žmonės ją renkasi dėl praktinių sumetimų, tikrai negalvoja apie mėgstamus atspalvius. Dažniausia tai aukšto intelekto, nemažai gyvenime pasiekę, bet didelio aplinkinių susidomėjimo nesiekiantys asmenys.

Visais laikais, visose pasaulio tautose spalvos buvo labai svarbios ne tik ritualams, bet ir kasdieniame gyvenime. Tikėtina, kad jos iš tikrųjų turi tam tikrą energetiką: linksmina ir gniuždo, jaudina ir ramina. Vienoms spalvoms mes abejingi, kitos sukelia audringą reakciją. Kiekvienas vertina spalvas savaip, tačiau bandydami suvokti jų simbolinę prasmę turime progą savo gyvenimą padaryti gražesnį ir darnesnį.
………………………………………………………………………………………………………………………………….

Į temperatūrą reaguojantys dažai. Atrodo tikrai įdomiai.